ﻧﻤﻴﺸﻪ اﺯ ﻛﻴﻨﻪ ﻭاﻧﺘﻘﺎﻡ ﺣﺮﻑ ﺯﺩ و ﻃﺮﻓﺪاﺭ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺑﻮﺩ! ﻧﻪ ﺗﺎ ﻛﻴﻨﻪ ﺗﻮ ﻗﻠﺐ و ﻗﻠﻤﺖ ﻫﺴت ﺗﻮ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻫﻴﭻ ﺁﻳﻨﺪﻩ اﻱ ﻧﻤﻴﻮﻧﻲ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺭا ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻛﻨﻲ.

حتما انتقاد و انتقاد ازخود و بالا بردن سطح پذیرش آن در فرد و جامعه از مهم ترین و راهگشا ترین خصوصیات انسان نوین و متکامله.

فرناندو مسی

یه زمانی بود که پشت هر اتفاق و حادثه و مطلبی دنبال توطئه و اونهم از نوع سازمان یافته اش بودیم و حالا که روشنفکر شدیم و میخواهیم با ذهن باز وبدون پیش داوری به مسائل نگاه کنیم از اون طرف بام می افتیم و امکان وجود هر توطئه ای و بازهم از نوع سازمان یافته اش را منکر میشویم! یا میگوییم مردم فهمیم ما ویا به سادگی میپذیریم که حرکاتی نظیر فحش دادن به خانم فرناندا لیما و یا لیونل مسی از طرف تماشاگران فوتبال ما ایرانی هاست ! من سوال می کنم کدوم مردم عادی بلافاصله بعد از قرعه کشی جام جهانی می توانند از اینترنت کم سرعتی که فیلتر شکن ها باز هم سرعت شان را کمتر می کنند هزاران پیام بگذارند و صفحه آنان را در حد سی هزار پیام اشغال کنند و رد آی پی هایی را هم که ممکنه شناسائی شوند را گم کنند؟! و اصلا این مردمی که خود باوری اشان را از دست داده اند و از هرچه خارجی ست استقبال گاه کور دارند و البته که بخشی هم به مهمان نوازی نه تنها قرن ها بلکه هزاران ساله امان هست!! بیایند و به لیونل مسی فحش دهند درحالی که همه گزارش های قبل قرعه کشی می گویند مردم دوست دارند که تیمشان با تیم هایی که ستاره مشهور دارند بازی کنند و لذت ببرند! و حتی میبینیم که به عشق دیدن مالدینی که بازنشسته شده میروند استادیوم ! حالا برگردیم به سوال من که بیشتر باورمند به سازمان یافته بودن حرکات فوق هستم ! میتونه هم منشا داخلی داشته باشه و هم منشا خارجی! حالا چرا ؟ این دیگه کار کارشناسان حرفه ای و سیاسیه که دریابند چه کسانی و بخاطر چه منافعی و یا چه خشم پنهانی و از کی و برای چه؟!